"Ганна Дмитрівна Нестеренко - український педагог"- краєзнавча розвідка

/Files/images/rzdvo/Слайд1.JPG

/Files/images/knigi/ti/Слайд2.JPG

/Files/images/knigi/ti/Слайд3.JPG

/Files/images/knigi/ti/Слайд4.JPG

/Files/images/knigi/ti/Слайд5.JPG


"Науковець в галузі медицини - М.Л.Гамалія" із серії "Пізнай свій рідний край"

/Files/images/vesna/ya/slovo/mi/slaydi/Слайд1.JPG

/Files/images/vesna/ya/slovo/mi/slaydi/Слайд2.JPG

/Files/images/vesna/ya/slovo/mi/slaydi/Слайд3.JPG

/Files/images/vesna/ya/slovo/mi/slaydi/Слайд4.JPG



Запрошуємо ознайомитися із новою книгою Володимира Гомона

Гомон Володимир. Я народивсь на Полтавській землі: поезії, проза / В.Гомон.- Полтава: ТОВ «АСМІ», 2018.- 182с.

/Files/images/zima_19/скачанные файлы.jpg

Збірка «Я народивсь на Полтавській землі» - це третє побачення читача з відомим письменником Оржиччини, членом Національної спілки журналістів України Володимиром Гомоном.

Символічна назва передає основний зміст ліричних творів. Тут уміло переплітаються трепетні почуття до України і зворушлива глибина безкорисливої любові. До пропонованої збірки також увійшли пісні, гумористичні твори та оповідання-спогад «Олексій».


120 років від дня народження О.М.Воліна (1898- 1975), народного артиста УРСР (з 1956) , уродженця с. Круподеринці.

/Files/images/vesna/ya/slovo/Слайд1.JPG

/Files/images/vesna/ya/slovo/Слайд2.JPG

/Files/images/vesna/ya/slovo/Слайд3.JPG

/Files/images/vesna/ya/slovo/Слайд4.JPG



80 років від дня народження Ю.Д.Усенка (1938 - 2005), вченого - медика, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки (1977), уродженця с. Пилиповичі.

/Files/images/vesna/Слайд1.JPG

/Files/images/vesna/Слайд2.JPG

/Files/images/vesna/Слайд3.JPG


/Files/images/vesna/Слайд4.JPG

/Files/images/vesna/Слайд5.JPG

/Files/images/vesna/Слайд6.JPG



70 років від дня народження М.Н.Ткаченко (Чорновуса) (1948 - 2006)

/Files/images/knigi/clip_image001.jpg

Біографія :

Ткаченко (Чорновус) Микола Никифорович народився (12.02.1948р. – 11.09 2006р.) і виріс на Полтавщині - в селі Павлівщина Гребінківського району. У сусідніх Лазірках закінчив 11 класів. Та перш ніж переступити поріг Київського державного університету студентом факультету журналістики, скуштував робітничого і солдатського хліба. Працював теслею. Після служби в армії здобув фах журналіста в Київському державному університеті імені Т. Г. Шевченка.

З дипломом, дружиною-однокурсницею і маленькою донечкою Микола Ткаченко в 1976 році приїхав на Чернігівщину — до Прилук. Тут і трудився чверть віку у міськрайонній газеті «Правда Прилуччини», подолавши усі щаблі професійного росту — від кореспондента до редактора. Але з – під його пера народжувалися не тільки газетні публікації. Друкував поезію а місцевій, обласній, республіканській пресі. Одна за одною побачили світ три поетичні збірки – «Світлих вишень тепло»(1995р.), «В обіймах саду» (1999р.), «На межі протиріч» (2001р.)

У 2002 році Миколу Ткаченка прийнято до Національної спілки письменників України. Членами цієї творчої спілки є також його дружина Ніна Ткаченко та молодша донька Олеся Білоцвіт.

11 вересня 2006 року після тяжкої хвороби обірвалася земна дорога поета. Остання збірка Миколи Ткаченка (Чорновуса) «Благослови моє ім’я» вийшла вже по його смерті. Поезії Миколи Никифоровича хвилюють відвертістю та правдивістю. Збірку віршів М. Ткаченка спорядила у світ дружина поета Н. Ткаченко.

У віршах Миколи Чорновуса — і далеке історичне минуле, і сьогодення з нашими тривогами, радощами та бідами, написані більше серцем, ніж розумом. Вони притягують, ніби магніт, близьке і далеке, солодке і гірке, хвилююче і жадане, стають ковтком прохолодної води і спраги.

Як поетичний заповіт нащадкам сяють його рядки: «Межа — на те вона й межа: там — доля і недоля. Не проросте на ній іржа, бо нам ще світить воля!». І як побажання всім нам: «Хай буде Вам в усьому поміч Божа, хай буде в радість творчість для людей...»

І як побажання всім нам: «Хай буде Вам в усьому поміч Божа, хай буде в радість творчість для людей…»

Сім'я Ткаченків - особливе явище в літературі. Три поети , три члени Спілки письменників України. Поетичні збірки є у дружини поета та молодшої доньки, що живе у далекій Австралії. Цим людям не байдужа доля України. Заповітом звучать рядки:

" Українці мої! Поки ми ще єси,
Поки гріє нам совість калина,
Бога й долю просімо, просім,
Аби вічно жила Україна".


Тарас Микиша - український піаніст, композитор і педагог.

2 лютого 105 років від дня народження та 60 років пам'яті Т.М. Микиші (1913 - 1958), українського піаніста, композитора, уродженця с. Приймівщина Оржицького району.

/Files/images/osn/Слайд1.JPG

/Files/images/osn/Слайд2.JPG

/Files/images/osn/Слайд3.JPG

/Files/images/osn/Слайд4.JPG

/Files/images/osn/Слайд5.JPG

/Files/images/osn/Слайд6.JPG


Художник - графік Реута Олександр Васильович

/Files/images/knigi/ti/Слайд1.JPG

/Files/images/zima_19/Слайд2.JPG

/Files/images/zima_19/Слайд3.JPG

/Files/images/zima_19/Слайд4.JPG

/Files/images/zima_19/Слайд5.JPG



  • Гомон Володимир Олексійович


Народився 1 жовтня 1952 р.в с. Тимки Оржицького району в сім'ї вчительки та ветеринарного фельдшера. Середню освіту здобув у місцевій школі. Потім навчався в Полтавському педагогічному інституті. Диплом отримав у 1974 році і став працювати в Плехівській школі. Одружився, на даний час має вже дорослих доньку і сина. Деякий час працював зівідуючим відділу культури Оржицького району. Лауреат обласних гуморестичних конкурсів. У 2008 році вийшла у світ перша книга "Посій любов - добро зросте", готується до друку і друга книга.

/Files/DSCN3342.jpg

Рекомендаційний список літератури.

1. Гомон, В. Посій любов – добро зросте…./ Володимир Гомон. - Полтава, 2007.- 155с.

2. Гомон,В. Спасибі / Володимир Гомон // Оржицькі вісті.-2012.- 23 трав.

3. Гомон, В. Оржичанки / Володимир Гомон // Оржицькі вісті.- 2012.- 9 трав.

4. Гомон, В. Слово про душу / Володимир Гомон //Оржицькі вісті.- 2012.- 7 берез.

5.Гомон,В. Ретор /В. Гомон // Оржицькі вісті.-2013.-7 берез.-С.2

6.Гомон,В. Як звабити чоловіка. Довела /В.Гомон // Оржицькі вісті.- 2014.- 29 берез.- С.5.

7. Гомон,В. Колись закінчиться війна/ В.Гомон // Оржицькі вісті.- 2014.- 29 лист. -С.2.

8. Гомон,В. Тридцять дві секунди: Присвячується бійцям АТО / В.Гомон // Оржицькі вісті.- 2-15.- 5 берез.-С.4.

  • Грибенко Валентина Іванівна

Народилася в червні 1962 року та Полтавщині в с. Воронинці. Закінчила Гадяцьке культурно-просвітнє училище, Київський університет і мистецтв. Працює керівником літературної студії Центру творчості дітей та юнацтва в м. Прилуки. Нагороджена знаком «Відмінник освіти України». Голова Прилуцького осередку «Просвіта ім. В. Г. Шевченка». Твори друкувались в поетичних збірках «Первоцвіт», «Синівська молитва», «Пастухи квітів» та збірках пісень прилуцького композитора В. О. Вота. У 2000 році світ побачила перша книга В. Грибенко «Краплина щастя» про яку схвально відгукнувся доктор філологічних наук, поет, перекладач, літературознавець Олександр Астаф'єв. «Голос волошки» — друга книга поетеси, яка з'явилася на літературному обрії у 2006 році.

  • Підпалий Володимир Олексійович

Народився 9 травня 1936 в селі Лазірках, на той час районному центрі Полтавської області — помер 24 листопада 1973 — український поет, прозаїк, перекладач. Батько українського поета Андрія Підпалого.До Спілки письменників був прийнятий у 1967 році. Того ж року вийшла в світ збірка «Тридцяте літо». Після того були книжки «В дорогу — за ластівками» (1968) та «Вишневий світ» (1970), посмертно — «Сині троянди» (1979), «Поезії» (1986), «Пішов в дорогу за ластівками» (1992). До останньої книги входять неопубліковані за життя твори В. Підпалого та спогади про нього.

  • Хало Ольга Іванівна

Народилася 2 липня 1953 року в селищі міського типу Оржиця на Полтавщині. Освіта вища – Черкаський державний педагогічний інститут , філологічний факультет, спеціальність – українська мова та література.

Працювала в середніх школах с.Денисівки Оржицького району (1978- 1980 рр.), м.Хорола (середня школа № 2, 1980-1981 рр.), з 1983 р. по 2003 р. – в загальноосвітній школі № 2 м.Лубен Полтавської області. Відминник освіти України, вчитель-методист вищої категорії.

Автор 15 книг:

«Бешкетники», «Зупинися, щемна мить спокою…», «Відгомін оржицьких степів», «Література рідного краю», «Северин Наливайко», «Катерина Білокур», «Геєна», «Сонячна ромашка», «Квіти моєї любові», «Дидактичний матеріал з української мови», «Оржиця», «У край Вічного Сонця», «Золота підкова України», «Корона Вишневецьких» та інші. Друкувалася в багатьох колективних збірниках. Очолювала літературне об’єднання ім. Олеся Донченка при газеті «Лубенщина» з 1995 по 2003 рр.

Уся творчість пов'язана в основному з Полтавщиною. Це краєзнавчий матеріал у книгах: «Відгомін оржицьких степів», «Оржиця», «Оржиччина»,посібники для вчителів: «Література рідного краю», «Дидактичний матеріал з української мови(синтаксис) на основі історичних та літературних джерел Полтавщини». Історичні поеми написані на реальних фактах. Це «Северин Наливайко»(розгром табору козаків під Лубнами та полон ватажка польним гетьманом Станіславом Жолкевським ), «Лубни»(історія зародження міста і дорога його до сьогодення), «Останній шлях гетьмана Івана Мазепи»(бій під Полтавою та все,що з ним пов'язано»).

Член Полтавської спілки літераторів(1993р.),член Національної спілки письменників України (2001р.), лауреат премії ім. Володимира Малика(2001р.),лауреат премії ім. Івана Котляревського (2009р.).

  • Гончаренко Іван Іванович

Народився 30 липня (12 серпня) 1908 року в селі Яблуневому (тепер Оржицького району Полтавської області) в бідній селянській родині. Вчився на робітфаці Харківського сільськогосподарського інституту, 1934 року закінчив Інститут червоної професури у Харкові. Член ВКП(б) з 1931 року. Учасник радянсько-німецької війни, був спецкором армійських газет.

Працював редактором, науковим співробітником Інституту літератури імені Тараса Шевченка, керівником кабінету молодого автора при Спілці письменників України, відповідальним секретарем комісії Спілки з військово-художньої літератури.Жив у Києві. Помер 5 червня 1989 року.

Друкуватися почав 1925 року. Перша збірка віршів — «Друзі» вийшла у 1930 році. Автор збірок віршів і поем, присвячених радянській молоді, життю колгоспного села, подвигам народу в роки радянсько-німецької війни. Основні книжки віршів:

  • «На риштованні» (1931);
  • «Пісні весни» (1933);
  • «За наше щастя» (1938);
  • «Краю рідний» (1940);
  • «Одеса, Севастополь» (1943);
  • «Заручини», поема (1950);
  • «На землі оновленій» (1951);
  • «Іду землею рідною» (1956);
  • поема «Матрос Гайдай» (1956);
  • «На клич життя» (1960);
  • «Літа ідуть» (1968);
  • «Обеліски» (1974);
  • «Сяйте, зорі яснії!» (1977);
  • «Твори. В двох томах» (1978);
  • «Поезії» (1983).

Перекладав твори російських, білоруських, вірменських, азербайджанських, грузинських, латиських, болгарських та інших поетів. Окремі твори Гончаренка перекладено російською, білоруською, вірменською, азербайджанською, грузинською, молдовською, латиською, литовською, болгарською, фінською мовами.

Видання у перекладах російською мовою:

  • «Приморцы» (Уфа, 1942);
  • «Иду родной землёй» (Ленінград, 1956);
  • «Матрос Гайдай» (Москва, 1968);
  • «Обелиски» (Москва, 1977).
  • Шаповаленко Таїсія

Народилася в сім’ї хліборобів 3 жовтня 1952 року в селі Денисівка Оржицького району Полтавської області. Після закінчення місцевої школи навчалася на філологічному факультеті Ніжинського педагогічного інституту імені М. В. Гоголя (1969–1973), Вищих літературних курсах (Москва, 1983–1985).

Художні твори почала писати в школі. Вірші, нариси, статті друкувала в газетах “Ленінське слово” (Оржиця), “Жовтнева зоря” (Бобровиця), “Молодь України”, “Слово Просвіти”, “Дзеркало тижня”, “День”, журналах “Дніпро”, “Українська культура”, альманасі “Вітрила”, колективному збірнику “Співає серце” (1979) тощо. Окремими виданнями побачили світ книги поезій “Здрастуй, ластівко!” (1981), “Дівич-гора” (1988), “І скрикне твоїм іменем душа” (1990).

У її віршованому доробку представлено чимало творів, присвячених
поетизації буднів землеробів Оржицького краю, створено образи рідних (батька, матері), сусідів, односельців, села Денисівки, річки Оржиці.

Член Національної спілки письменників України (1983).

  • Костакова Любов Степанівна

/Files/DSCN3345.jpg

Народилася 10.10. 1941р. у с. Чутівка Оржицького району Полтавської області - літератор. Середню освіту здобула в школі Розбишівського дитячого будинку (Гадяцького району, 1959). Деякий час трудилась на будівництві шахт у Лисичанську (Луганщина). Після закінчення Лівинського технічного училища(Орловська область Російської Федерації) працювала за фахом на будовах Полтавщини, робітницею заводу, хореографом, директором будинку культури. З 1988 року меншкає у рідному селі. Окремим виданням побачили світ книги віршів "Віночок для Юлі"(2005), "Приречена на самотність"(2007), "Колискова для внучки" (2008), "Аромат кохання" (2009), та збірка оповідань "Розкажи мені про себе" (2009). Лауреат обласного конкурсу "Лубенська поетична весна" (Лубни, 2002). Член Національної спілки журналістів України.

  • Бурма Василь Олександрович

Народився 6 січня 1936, с. Заріг Оржицького району Полтавської області) — український журналіст, краєзнавець. Член НСЖУ (1970), Спілки фотохудожників України (1999). Заслужений журналіст України (1999).

/Files/images/Vasyl\'_Burma\'s_star._Ternopil\'.jpg

Зірка Василя Бурми на Алеї зірок. Тернопіль, осінь 2013

Автор книг: "Берегами Серету" (Львів, 1974), "Тернопільське озеро" (Львів, 1979), "Дороги, путівці, стежини..." (Львів, 2005); численних нарисів та статей в періодичних виданнях; учасник міжнародних та всеукраїнських виставок художньої фотографії, автор багатьох персональних фотовиставок: "Країни, міста, люди" (1996), "Привиди старих замків" (2000), "Брати мої гречкосії" (2003), "За мурами давніх замків" (2011) та ін.; проілюстрував світлинами більше ста книг.

  • Лесевич Володимир Вікторович

/Files/images/1e8b18eb-m.jpg

(1837, с. Денисівка Оржицького р-ну Полтавської обл. — 1905, м. Київ) — філософ, літературознавець, етнограф, громадський діяч, публіцист. Народився в дворянській сім’ї козацького походження.

Навчався в гімназії в м. Києві, Військово-інженерному училищі та Академії Генерального штабу в Cанкт-Петербурзі. Брав участь у народницькому русі. У 1862 р. вийшов у відставку; оселився в рідному селі, де заснував першу школу для селян (першу в Україні з українською мовою навчання) і вчителював у ній.

У філософських працях — «Cпроба критичного дослідження першопочатків позитивної філософії» (1877); «Листи про наукову філософію», «Що таке наукова філософія» (обидві — 1891); «Від Канта до Авенаріуса» (1901) поділяв погляди позитивістів, однак пізніше наблизився до емпіріокритицизму. Виступив з численними історико-літературними розвідками (про творчість Т. Шевченка, Є. Гребінки, Данте Аліг’єрі, Д. Дефо, Г. -Е. Лессінга тощо), які згодом видав окремою книжкою «Етюди й нариси» (1886). Уперше переклав ряд творів Т. Шевченка іспанською мовою (поезії «До Основ’яненка», «Тарасова ніч», «Заповіт», поема «Кавказ»); опублікував також нарис «Тарас Шевченко — великий поет України» в мадридському журналі «Іспано-американське просвітительство» (1877); виступив із статтею, в якій порівняв роль Т. Шевченка в українському письменстві з роллю Данте в італійській літературі (1897). Як етнограф збирав і вивчав українські народні казки; записав і опублікував, зокрема, репертуар казкаря Р. Чмихала: «Оповідання Р. Ф. Чмихала» (1904) і нарис про нього: «Денисівський козак Р. Ф. Чмихало, його казки і приказки» (1895).

  • Чмихало Родіон Федорович

Народився (бл. 1829, с. Денисівка, тепер Оржицького р-ну Полтавської обл.— р. см. невід.) — укр. народний казкар та оповідач. У 90-і рр. В. В. Лесевич почав записувати від свого земляка Чмихала зразки народної творчості, а 1894 на засіданні етнографічної секції Російського географічного товариства в Петербурзі він зробив доповідь про Чмихала та його репертуар. Усього В. Лесевич записав від казкаря понад 70 казок (героїко-фантастичних та казок-новел), легенд і анекдотів. В. М. Гнатюк надрукував їх 1904 у Львові окремою збіркою зі своєю передмовою. Це була перша у вітчизняній науці збірка казок, записаних однією особою, в одному селі і від одного оповідача.

  • Матвій Номис

М. Номис, справжнє ім'я, по батькові і прізвище — Матвій Терентійович Симонов. Народився (29) листопада 1823, с. Заріг, тепер Оржицького району Полтавської обл.26 грудня 1900 (8 січня 1901), Лубни) — український етнограф, фольклорист, письменник і педагог, укладач і видавець одного з найповніших і найавторитетніших зібрань-антології українського усного фольклору малих жанрів (прислів'я, приказки, загадки, стійкі мовні порівняння тощо).

/Files/images/42479977.jpgМатвій Симонов протягом життя збирав цінні матеріали про народний побут, звичаї та обряди, записав чимало зразків усної народної творчості.

Друкуватися почав 1858 року. Опублікував кілька статей про українські народні звичаї та обряди. Співпрацював з часописами «Русская Беседа», «Основа», «Киевская старина» тощо.

Свої праці Матвій Симонов підписував М.Номис — цей псевдонім утворений від частини (без -ов) справжнього прізвища, прочитаного у зворотному порядку і абревіатури імені письменника і фольклориста. Саме під таким ім'ям він і відомий широкому загалу.

Найвизначніша праця М. Номиса — «Українські приказки, прислів'я і таке інше. Збірники О. Марковича і других. Спорудив М.Номис» (СПб, 1864), яка містить понад 14,5 тис. приказок і загадок. У ній опубліковані також записи Степана Руданського, Василя Білозерського, Пантелеймона Куліша, В. Лазаревського, Марка Вовчка та інших.

"Жіночі обличчя літературного краю"

(рекомендаційний список літератури)

На Оржицькій землі народжувались та зростали талановиті краяни, які прилучившись до прекрасного, здійснили посильний вклад у розвиток культури, літератури нашої землі, Полтавщини, України. Особливе місце займає прекрасна жіноча половина - красиві, розумні, талановиті Оржичанки.

/Files/DSCN3340.jpg

Даний рекомендаційний список відновить втрачену інформацію, розширить уявлення про перебіг літературного життя краю, літературні портрети та довідки про творчість жінок, які народилися чи проживають в Оржицькому краї.

1. Гілка Дарина -(Дарина Григорівна Ніколаєнко, в заміжжі –Гончаренко, . кв. 1908 – 14.02.2001 с. Тимки – поетеса.

1. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. –

108 с.

2. Гредасова Ірина -нар. 10.05.87 с. Плехів –поетеса

1. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. –

108 с.

2. Гредасова, І. +-Я:Поезія.- Полтава: Друкарська майстерня,2010.-50с.

3. Замана Віта Вікторівна -нар. 04.08.79 с. Чевельча - поетеса

1. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. –

108 с.

4. Каранда Галина Григорівна- нар. 18.08.78 с. Куйбишеве - літератор

1. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. – 108 с.

5. Костакова Любов Степанівна -нар. 10.10.1941 с. Чутівка - літератор

1. Костакова, Л. Танго /Любов Костакова // Оржицькі вісті.-2014.-5 берез.-с.4.

2. Костакова, Л Маковія / Л.Костакова // Оржицькі вісті.-2013.-14 серп.-с.3.

Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. – 108 с.

3. Костакова, Л.С. Розкажи мені про себе: Оповідання / Л.Костакова.- Полтава :ПП Шевченко Р.В.,2009.-144с.

4. Костакова,Л.С. Приречена на самотність. Збірка віршів.- Полтава: Друкарська майстерня,2007.-48с.

5. Костакова, Л. Самотнє серце / Л. Костакова // Оржицькі вісті.- 2013.- 12 січ.- С.6.

6. Костакова, Л. Листопад: Вірші / Любов Костакова // Оржицькі вісті.-2013.- 12 січ.- С.6.

7. Костакова,Л За того, кого кохаю / Любов Костакова // Оржицькі вісті.-2012.- 27 черв.

8. Костакова, Л. Прости мені мамо / Любов Костакова// Оржицькі вісті.-2012.- 7 берез.

9. Костакова,Л. Біла мла: Зі словом на одинці / Любов Костакова // Оржицькі вісті.-2012.- 8лют.

10. Костакова,Л. Колискова для внучки / Любов Костакова.- Чорнобай,2008.- 24с.

11. Костакова, Л. Віночок для Юлі / Любов Костакова.- Чорнобай.- 2006.- 90с.

12. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. – 108 с.

6. Коваленко Вікторія Іванівна -нар. 29.08.78 с. Несено – Іржавець - поетеса

1. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. – 108 с.

7. Кропивко Віра Володимирівна -нар. 12.01.1962 с. Чайківщина - поетеса

1. Кропивко, Віра. Листопад:Вірш / В.Кропивко // Оржицькі вітсі.-2013.-28 лист..- с..4

2. Кропивко,В. Біля телевізора:Вірш./ Віра Кропивко //Оржицькі вісті.- 2013.- 20 кв.- с.2.

3. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. – 108 с.

8. Кобзар Вікторія Володимирівна -нар. 23.05.1988 с. Чутівка – поетеса

1.. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. – 108 с.

2. Василькова, Л. Два крила у пісні – музика і слово /Лілія Василькова // Оржицькі вісті.-2009.- 4 лют.

9. Кибальчич Надія Матвіївна - 1857 -04. 12.1918 с. Заріг –укр. Поетеса, мемуарист.

1. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. –

108 с.

10. Клюйко Ганна - нар. 1950 смт. Оржиця - прозаїк

1. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. –

108 с.

11. Котвицька Людмила – нар. с. Куйбишево, поетеса.

1. Котвицька, Л. Небесне і земне.-44с.

12. Сергієнко Софія - нар..01.04.35 с. Денисівка – поетеса

1.. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. – 108 с

2. Калинове гроно Т.3.- Полтава: Полтавський літератор.-2010.-516с.

3. Крайсвітня,А. Яскравий світ художнього слова :Про поетесу С.Сергієнко / А.Крайсвітня//

Оржицькі вісті.-200.-18 трав.

4. Сергієнко, С. Степова веселка:Вірші / Софія Сергієнко.- Кременчук, 2003.-64с.

13. Хало Ольга -нар. 02.07.53 смт. Оржиця

1. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. – 108 с

2. Калинове гроно Т.3.- Полтава: Полтавський літератор.-2010.-516с.

3. Вишнева повінь.- Полтава: Дивосвіт,2012.-464с.

4.Хало, О.І. У краю вічного сонця: Повість / Ольга Хало.- Комунальне видавництво «Лубни»,2008.-52с.

5.Хало, О. Я вас кохала…Поема /Ольга Хало .- Миргород:ТОВ Видав. «Миргород»,2-14.-64с.

6. Хало,О. Оржиччина. Історія і сьогодення /Ольга Хало.- Полтава ПП Шевченко ,2008.-152с.

7. Хало,О.І. Сонячна ромашка: Пісенник.- Полтава,2002.-34с.

8. Хало,О.І. Геєна. Роман, новели.- Полтава.-Полт. Літ,2001.-56с.

9. Хало, О.І. Северин Наливайко: Поеми.- Лубни,2001.-47с.

10. Хало, О.І. Золота підкова України: Історичні поеми.- Лубни,2009.- 104с.

11.Хало,о. Квіти моєї любові: Поеми, вірші, байки / Ольга Хало.- Лубни,2006.-132с.

14. Хоружа Валентина -поетеса

1. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. – 108 с

2. Хоружа, В. Зорепад душі:Поезії / Валентина Хоружа.-Польава:ВА «Астера».-2001.-53с.

15. Шерстюк Ніна -нар. 05.03.65 с.Плехів

1. Вишнева повінь.- Полтава: Дивосвіт,2012.-464с.

2. Калинове гроно Т.3.- Полтава: Полтавський літератор.-2010.-516с.

3.Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. –

108 с

16. Шаповаленко Валентина - поетеса

1. Шаповаленко,В …І пісня звучить солов’їна / В. Шаповаленко // Оржицькі вісті.-2013.-17 квіт.-с.2.

2. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. –

108 с

17. Шаповаленко Таїсія Василівна – 03.10.52 с. Денисівка.-укр. Письм. , публіцист.

1.Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. –

108 с

18. Шарамко Віра – 08.10.55. с. Лазірки- поетеса.

1. Шарамко, В. Мелодія рідного краю.- Лубни: Інтер Парк,2013.- 78с.

19. Якубенко Валентина Григорівна – нар. 11.07.56 смт. Оржиця – поетеса.

1. Літератори з Оржицького краю: Портрети та довідки. - Полтава. - 2012. –108 с

Кiлькiсть переглядiв: 2290

Коментарi

  • Thaabekly

    2018-02-13 06:58:16

    Kamagra Oral Jelly Aachen Diarrhea Side Effect Of Cephalexin [url=http://tadalafbuy.com]cialis buy online[/url] Get Progesterone Fedex Shipping Amoxicillin 875 Mg Can Cephalexin Affect Your Birth Control...

  • Бібліотекар

    2017-02-27 08:08:21

    Володимир, ти справжній патріот, не всі ж вивішують прапори.... Але патріотом необхідно бути в душі і звичайно робити патріотичні вчинки.......