Увага! Нові книги!

/Files/images/dara/DSCN0777.JPG


Наша бібліотека отримала книги від Благодійного фонду «Фундація Дарини Жолдак», що займається популяризацією читання та оновлює фонди сільських бібліотек. Така увага до бібліотек радує, надихає і читачів, і бібліотекарів. Адже нові книги це завжди свято для тих, хто любить читати. Казки Шарля Перро «Спляча красуня» та «Кіт у чоботях» - це перші інтерактивні книги у нашій бібліотеці. Ці чудові книги дійсно покращать дозвілля дітей та додадуть позитиву в їхнє життя. Казки з ілюстраціями українських художників, а ще вони незвичайні тим, що якщо родина має смартфон, книги зможуть заговорити і малюнки «оживуть» за допомогою спеціального мобільного додатку. Це сучасні книги – для сучасних дітей.

Приходьте до бібліотеки – книги вже чекають своїх маленьких відвідувачів.

Ми вдячні Фундації Дарини Жолдак за такий щедрий подарунок, який оновив фонд нашої бібліотеки та бібліотек громади.


Для тих, хто цікавиться краєзнавчою літературою!

/Files/images/dara/DSCN0778.JPG


"Зі сторінки до сторінки, презентуємо новинки"

/Files/images/vesna/ya/slovo/mi/завантаження.jpg

/Files/images/vesna/ya/slovo/mi/fb623023y_____3d.jpg

Львівська письменниця Гаська Шиян стала лауреаткою Літературної премії Європейського Союзу. Цю нагороду вона отримала за роман про війну «За спиною», який навесні вийшов у видавництві «Фабула

27-річна Марта із покоління солом’яних сиріт — понуре дитинство у маленькому містечку, мама, яка покинула сім’ю заради заробітків в Італії. Але це лише стало поштовхом до того, щоб зробити успішну кар’єру ейчара в айті-галузі. Марта щиро насолоджується комфортом та добробутом, який створює для себе і для свого бойфренда Макса, і намагається триматися осторонь політичних новин. Аж ось в один момент її затишний світ перевертається догори ногами. Макс бере повістку в армію. Марта намагається відповідати суспільним очікуванням і прийняти такий крок, але внутрішній конфлікт і образа за те, що він не залишився з нею, не дають їй спокою. Їй здається, що це дуже хибний спосіб довести свою маскулінність, і це відчуття загострюється із наростанням сексуальної фрустрації.Нові книги!

/Files/images/vesna/ya/slovo/mi/DSCN0383.JPG


/Files/images/knigi/IMG-23251.jpg

«Світ на долоні» Ольга Хало

Книга письменниці Ольги Хало «Світ на долоні» (вибране) складається з віршів різних років. Це ліричні твори, сповнені закоханості у красу природи, людських почуттів та високого патріотизму. Вони настроюють людину на мажорний лад, адже просякнуті оптимізмом, вірою у те, що ось завтра буде краще, що дуже важливо, особливо в наш час.

Ольга Хало має неабиякий хист до поетичної творчості. ЇЇ образний ряд не схожий на інші, має яскраво виражене українське коріння. Це справжня високохудожня поезія. Вона яскрава за своєю сутністю і доступна за змістом. Тут немає незрозумілих мовних конструкцій, вірші написані легко і просто, кожний має свою мелодику, близьку читачеві без особливої культурної підготовки. Такі вірші не просто можна читати, їх легко запам’ятовувати. Більшість з них можна розібрати на цитати для того чи іншого заходу, проведення уроку в школі, присвяченого рідному Полтавському краю.

Книгу видано у Видавництві «Дивосвіт» тиражем 300 примірників на замовлення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації за планом випуску соціально значущих видань.


Андрій Кокотюха: "Червоний" не просто роман – це громадянська позиція

/Files/images/knigi/39202_59740.jpg

Дивіться великий роман на великому екрані — фільм Зази Буладзе «Червоний», а також книга на полицях нашої бібліотеки.

Роман "Червоний", який увійшов до Клацнути довгого списку премії "Книга року ВВС-2012", Андрій Кокотюха написав за 2,5 місяці. Спочатку він написав фінал роману, а потім придумав початок. За словами письменника, історичні романи сьогодні є в тренді не лише в Україні, але й за її межами.

Андрій Кокотюха: "Червоний" – це історичний роман про події в Україні після Другої світової війни – кінець 40-х років. Дія у творі розгортається на Західній Україні у час, коли там діяли українські повстанці, а також у радянських концтаборах у Сибіру.

Щоб розуміти, що відбувається сьогодні, треба подивитись в недалеке минуле. Ще живі безпосередні учасники і очевидці тих подій. Коли я готував цю книгу, я говорив з живими людьми. Саме вони є героями роману, а не повстанський ватажок Червоний, хоча про нього безпосередньо йдеться в романі. Але він сприймається як цілісна натура очима чотирьох людей, які до того часу не сприймали того повстанського руху, який він очолював, в якому безпосередньо брав участь, і не розуміли, за що він бореться. Навіть вважали його своїм ворогом. І спілкування з ним поміняло їхній світогляд.

Повстанський рух, якого я частково торкаюсь у романі, неоднорідний і неоднозначний. В середині цього руху було дуже багато розбіжностей, дуже багато неузгодженостей. Але всі вони мали одну мету – звільнити Україну від окупації. Просто в кожного були свої методи. Але розуміли вони все це однаково.

І ось моя мета – щоб люди не тільки на Заході України, але й на моїй території України (а я сам з Ніжина Чернігівської області), а також зі Сходу країни зрозуміли: ми всі різні – і ментально, і територіально – але мета у нас всіх мусить бути одна – мати Україну, яка звільняється від радянського минулого. Так говорить автор про свою книгу.


Шановні користувачі! До бібліотеки надійшли нові книги по краєзнавству. Запрошуємо до читання!

/Files/images/knigi/poltava-27-10-1.jpg

/Files/images/knigi/DSCN5339.jpg

/Files/images/knigi/DSCN5342.jpg

/Files/images/knigi/DSCN5340.jpg

1.Ревегук, В. Полтавщина. Проти більшовицький Рух опору 20 -30 – х років XXстоліть: Нариси історії / Віктор Ревегук.- Полтава : Полтавський літератор, 2016. – 306с.

2. Малик В.Журавлі – журавлики: Героїчні казки – легенди / Володимир Малик. – Полтава : Полтавський вісник, 2016.- 194с.

3. Калинове гроно: Антологія сатири й гумору полтавських літераторів XX – початку XX1 століть. – Полтава : Полтавський літератор, 2016.- 328 с.

4. Ревегук В. Полтавці - поборники державної незалежності України / Віктор Ревегук. – Полтава : Полтавський літератор, 2016.- 392с.

5. Костенко М.В. Полтавець Короленко: Книга про борця. – Полтава: Полтавський літератор, 2016, 106 с.


«Весна + Жінка = Кохання»

Все прекрасне на землі - від світла сонця, від кохання жінки, від молока матері.

В усі часи жінка була могутньою рушійною силою, яка надихала чоловіків. Заради неї розпочиналися війни, вершилися долі народів, створювалися шедеври. Образ жінки оспівували митці.

Скільки пісень, віршів, інших творів мистецтва присячено матері! Материнство - синонім людяності, добра, самозреченості. Вклоняється світ таким матерям, благословляє це величне і ніжне ім'я - Ненька, Мати, Мадонна!

Пропоную нові книги про жінку, кохання, кохану, весну……

/Files/images/vesna/букет-с-красными-тюльпанами-35-шт-499.jpg

/Files/images/vesna/1095_large_boga_vyvirka.jpg

Тетяна Пишнюк. Божа вивірка: роман-молитва /Тетяна Пишнок. – Чернівці: Букрек. – 232 с.

Головна героїня роману Едігна – внучка Ярослава Мудрого, донька Анни Ярославівни. Дослідники припускають, що молоду вродливу дівчину хотіли видати заміж за нелюба, щоб улаштувати державні справи. Але вона не бажала такої долі й однієї ночі втекла з Парижа. А оскільки ще з дитинства мріяла про золотоверхий Київ, місто своїх Предків, то попрямувала на схід...

/Files/images/vesna/43712_65306_k.jpg

Чемерис В. Анна Київська / В. Чемерис.-Фоліо,2017.- 304с.

Донька Ярослава Муд­рого увійшла в історію Франції, як королева Анна Київська. Смілива та розумна жінка поступово стала співправителькою Генріха І. Її підписи стоять поруч з його на важливих державних указах. Але чи була вона щаслива?

/Files/images/vesna/572ab9d2b748714b9e3ab841594b7e26.jpg

Трофимович В. Любов на лінії вогню: роман / Васіліса Трофимович.- Харків: Фоліо, 2016.- 360с.

Він і Вона. Їхнім стосункам не завадить ніщо і ніколи, бо це закон всесвіту — життя має продовжуватися за будь-яких умов. У збірці замальовок Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінію вогню, які увібрали і високу любов — до жінки, родини, країни, і зраду, і розпач, і тугу за загиб/шм щастям.

У кожному оповіданні книжки «Любов на лінії вогню» дніпропетровської письменниці, журналіста, колишнього прес-офіцера добровольчих формувань, яка понад півтора року провела в АТО разом зі своїми героями, читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення до кращого майбутнього нашої України.

/Files/images/vesna/38094_57238_k.jpg

Ґ. Маркес Кохання під час холери / Г. Маркес.- Фоліо, 2016.- 476с.

Легендарна історія всепереможного кохання!
Колись головна героїня роману Ферміна Даса знехтувала юнацькою любов’ю Флорентіно Аріси і стала дружиною поважного доктора. Але Флорентіно чекає свого часу — цілих 54 роки… Здається, у нього вже зовсім не залишилося часу, і все ж він домагається свого — і двоє літніх людей, які окремо прожили свої повноцінні життя, нарешті все ж з’єднується. Вони вирушають у круїз на кораблі, що належить Арісі, а щоб уникнути зайвих зупинок для митних перевірок і пересудів, вивішують прапор, який означає, що на судні — хвороба. Однак з таким прапором їх не пускають ні до одного порту. І вони пливуть і пливуть…

/Files/images/vesna/fc6bac6066af387ce20d5f70b5b18942.jpg

Чемерис В. Рогнеда / В.Чемерис.- Фоліо, 2017.- 283с.

«Рогнеда» — роман-сказання про вродливу та гордовиту полоцьку княжну. Все, здавалося б, обіцяло їй любов, обожнювання і щастя. Але ці надії рухнули водномить, коли красуня Рогнеда опинилася в потоці бурхливих подій та суперництва двох рідних братів — Ярополка і Володимира Святославичів, коли виклично-гордо відмовила Володимиру, щей назвала його зневажливо «сином рабині». Таких образ Володимир не прощав нікому...

/Files/images/vesna/BC2_1417288022.jpg

Брати Капранови. Щоденник моєї секретарки : роман / Брати Капранови.— Л.: Гамазин, 2011. — 400 с.

Він має все – дружину – телеведучу, красуню – коханку, бізнес на бюджетних коштах, впливових друзів та партнерів. Він – типовий представник так званого «бомонду» чи то «еліти». Однак українцям завжди були притаманні природний скепсис та іронія. Саме завдяки цим якостям головний герой роману «Щоденник моєї секретарки» стає діггером – подорожуючи таємними коридорами влади та грошей, він забуває фіксувати для нас із вами правдиву картину того, що відбувається там. Але одного разу світ навкруги раптом починає руйнуватися – настає час великого бізнесового та політичного переділу, гаряче літо 2004 року….

/Files/images/vesna/1035680.jpg

Люсі-Мод Монтгомері. Енн із Острова Принца Едварда / пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів : Урбіно, 2013. – 272 с.

Час невблаганно плине, і мрійлива дівчинка, а згодом — зовсім юна вчителька перетворюється на чарівну студентку. Мрії Енн про навчання здійснюються, вона полишає ейвонлійську школу та їде до Редмондського коледжу. Перед нею нові можливості, нові знайомства, нові друзі й сердечна подруга Філіппа… Крім того, врода Енн і її небуденний розум привертають усе більше уваги. Природно, що довкола аж роїться від юнаків, і не один бажав би, щоб ця гордовита красуня стала для нього не лише другом. Іноді Енн сама не може розібратися у власних почуттях. Хто їй більше до душі — багатий і вродливий Рой Гарднер чи все-таки відданий Гілберт Блайт?
Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи. За ними знято популярні кінофільми.
Це третя книжка циклу про Енн Ширлі, який складається з восьми романів.

/Files/images/vesna/kniga-enn-iz-ejvonli-200x266.jpg

Люсі-Мод Монтгомері Енн із Ейвонлі / пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів : Урбіно, 2013. – 272 с.

Після вчительської семінарії Енн повертається до Ейвонлі, щоб працювати в місцевій школі. Юній учительці доведеться завойовувати прихильність і любов своїх учнів, бо ж серед них чимало шибеників, ледарів і незграб. До того ж, у Зелених Дахах вона мусить допомагати виховувати шестирічних близнят, Дору й Деві, чия мама, далека родичка Марілли, померла. На щастя, Енн вкотре переконується, що в житті завжди можна зустріти рідну душу. Крім того, дівчина раптом усвідомлює, що їй дедалі більше подобається один юнак…

Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми.

Це друга книга із циклу про життя Енн Ширлі, який складається з восьми книжок.

/Files/images/vesna/kniga-enn-iz-zelenyh-dahiv-200x266.jpg

Люсі-Мод Монтгомері Енн із Зелених Дахів / пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів : Урбіно, 2013. – 304с.

Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача!

Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми, створено театральні постановки.

«Енн із Зелених Дахів» – початок циклу, що складається з восьми книжок.

/Files/images/vesna/shchasluvi_ludu_chutaut_knuzku_i_put_kavy_0_0_0.png

Мартен-Люган Аньєс. Щасливі люди читають книжки і п’ють каву / Аньєс Мартен – Люган.- Львів.: Старого Лева, 2016 .- 160с.

Бетселер французької письменниці Аньєс Мартен – Люган – сумна і красива історія жінки, яка після загибелі кохала чоловіка і доньки втрачає сенс існування. Головна героїня заново вчиться жити, кохати, відчувати. Книга про життя, поділене на «до» і «після», про самотність, надію, любов і віру в себе.

/Files/images/vesna/Luschevska_Oksana__Zadzerkallya.jpg

Лущевська Оксана. Задзеркалля: роман / Оксана Лущевська. – Л.: Старого Лева.-2016.-360с.

Нікому не подобається лежати в лікарні. Але тут у Сашки є Ростя – її перше справжнє кохання. Тож вона почувається щасливою, аж доки на сусідньому ліжку не опиняється знайома дівчина Діна за крок від смерті. Підступні подруги, легковажні хлопці, такі складні й незрозумілі батьки... Хто винен, що Дінка стрибнула в Задзеркалля? І чи вдасться їй знайти дорогу назад, якщо Сашка цього дуже-дуже захоче?

/Files/images/vesna/zabud250.jpg

Брати Капранови. Забудь-річка.Роман. – К.: Нора-Друк, 2016. – 544 с.

Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА.

Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні.

Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

/Files/images/vesna/ostania_zinka_ostanij_cholovic_0.png

Таран Л. Остання жінка, останній чоловік / Людмила Таран.- Львів.: Старого Лева, 2016.- 272с.

Буденність та буттєвий вимір, іронія й романтизм, таємничо – містичне та впізнаване – все це поєдналося в книзі новел Людмили таран. Одвічна напруга й осяйні миті людських стосунків, екзистенцій ні переживання, знайомі чи не кожній людині, - провідна проблематика її прози.


Бестселер Софії Андрухович «Фелікс Австрія» буде екранізовано.

/Files/images/zima/andruhovuch_fokus.jpg

/Files/images/zima/Фелікс_Австрія.jpg

Перш чим побачити фільм, ви можете прочитати книгу у нашій бібліотеці.

Знайомтесь – Софія Андрухович «Фелікс Австрія»

Софія Андрухович народилась 1982 року в місті Івано-Франківськ. Вона є авторкою п’яти книжок прози: «Літо Мілени» (2002), «Старі люди» (2003), «Жінки їхніх чоловіків» (2005), «Сьомга» (2007) і «Фелікс Австрія» (2014), а також книжки для дітей «Сузір’я курки» (2016) і численних есеїв. Її твори перекладено англійською, польською, німецькою, чеською, сербською та іншими мовами. Софія Андрухович переклала книжки: «Європейка» Мануели Ґретковської, «Візит загону горлорізів» Дженіфер Іґен, «Новини пласкої землі» Ніка Дейвіса, «Примарний мир» Ґреґора Далласа, «Розмови з терористами» Пітера Тейлора, «Не відпускай мене» Кадзуо Ішіґуро. Була учасницею стипендіальних програм Homines Urbani у Кракові (2004), стипендіальної програми Міністра культури Польщі Gaude Polonia (2013, 2016), численних фестивалів, дискусій, книжкових виставок, конференцій в Україні та за її мПодії роману «Фелікс Австрія» з книжкових сторінок перенесуться на широкі екрани! Компанія FILM.UA Group придбала права на екранізацію твору сучасної української письменниці Софії Андрухович, що вийшов друком три роки тому у «Видавництві Старого Лева». Розпочалися переговори з потенційними зарубіжними партнерами щодо копродукції. Продюсером стрічки на партнерських засадах стала Надія Зайончковська.

Роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович у 2014 році став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС», а також отримав особливу відзнаку «Форму видавців» у Львові та премію «ЛітАкцент року». Книга стала справжнім бестселером в Україні. У 2016 році в австрійському видавництві Residenz Verlag вийшов німецькомовний переклад роману, який отримав назву «Паперовий хлопчик» (Der Papierjunge). А влітку 2016 року книгу було видано в Польщі.


Спілкуйся з книгою, як з другом

Був один чоловік. Що його не спитають - він усе знає.

-Як це ти все вмієш і все знаєш?- питали його люди.

-Я з мудрими людьми раджуся,- відповідав чоловік.

-А хто ці мудрі люди? Ти ж нікуди не ходиш і до тебе ніхто не приходить,- казали люди.

-Вони в мене в хаті,- сказав чоловік.

Одного разу люди прийшли до його хати, щоб побачити цих мудрих порадників.

-Де ж твої мудрі порадники ?- запитали.

-А ось,- показав чоловік на шафу з книжками.- Книжки - мої мудрі порадники.

Шановні користувачі нашої бібліотеки!

Ці порадники можуть бути і у вас, і ви теж можете усе знати, а тому запрошуємо вас ознайомитися з новими надходженнями літератури.

/Files/images/zima/DSCN4717.jpg

/Files/images/zima/DSCN4718.jpg

/Files/images/zima/DSCN4719.jpg


Книжкові захворювання.

Дорогі користувачі нашої бібліотеки! За вікном холодна зимова пора, зривається сніг, морозно, хурделить. Розпочався сезон зимових захворювань, а їх можна лікувати за допомогою книг.

/Files/images/zima/clip_image001.jpg

1. Діабет : дуже солодка книга.

2. Вітрянка: книга, яку ти прочитав одного разу і більше ніколи не візьмеш у руки.

3. Грип: «заразна книга,», яка передається, як вірус.

4. Цикл: книга, яку ви читаєте раз в місяць, раз в рік і.т.д.

5. Безсоння: книга, через яку ви не спали цілу ніч.

6. Амнезія: книга, зміст якої ви забули або зовсім вас не зачепив.

7. Астма: книга , від якої перехоплює подих.

8. Погане харчування: книга, в якій було мало фактів для роздумів.

9. Морська хвороба: книга, яку ви купили в подорожі, або книга характерна для якоїсь місцевості.

А у вас були такі «Книжкові хвороби»? Пропонуємо їх полікувати добіркою якісних книжкових ліків, які надійшли до нашої бібліотеки

Талан С. Повернутись дощем.

/Files/images/zima/39230_59437.jpg

Чи була Настя готова до того, що чекало на неї, коли їхала з вантажем волонтерської допомоги для добровольців «Айдару»? Чи Геник та Уля сподівалися зустрітися живими по той бік Іловайського котла? Чи Богдана Стефанівна вірила, що колись знову збереться разом велика родина, яку, наче поле соняхів, перепахала війна? Щоб вижити, треба навчитися бачити у приціл ворога, а не живу людину. Проте одного разу ти побачиш там з дитинства знайомі риси…

Світлана Талан за версією журналу «Фокус» входить до трійки найпопулярніших письменників України. Її книжки отримали найвищі відзнаки конкурсу «Коронація слова».

Талан С. Купеля

/Files/images/zima/37131_55631_k.jpg

2004 рік. Вони познайомилися під час буремних подій у самому серці Києва. Софійка була серед мітингувальників, а капітан Волошин стежив, щоб ніхто не постраждав. Вони випадково зустрілися поглядами — і зрозуміли, що відтепер завжди будуть разом. Це було справжнє кохання!
...Софійка відчувала біду, тому благала свого коханого Сашка не їхати у чергове відрядження. Із лагідною посмішкою він сказав, що повернеться за кілька тижнів, однак цього не сталося… Дівчина у відчаї! Від рідних хлопця Софійка дізнається, що трапилося нещастя і її Сашко потрапив до лікарні. Однак, побачивши його, вона розуміє: усе набагато страшніше. Коханий не впізнає її! Та це лише початок цієї надзвичайної історії кохання...
Також до книжки увійшли кращі оповідання автора, серед яких «Запізніле зізнання», «Новий міст»,

«Співбесідник за викликом», «Однокласник» та ін.

Лис В. Діва Млинища

/Files/images/zima/39270_59530.jpg

Таємнича Діва Млинища, що іноді являлася жителям невеличкого поліського села Загоряни, що мешкали на кутку понад річкою Мережкою, навіть своєю незримою присутністю берегла їх від найстрашнішого — зради своєї совісті. Бо великі війни, революції, круті повороти історії часто ставили їх перед вибором, від якого залежало — жити чи померти. А ще було кохання — жертовне і руйнівне, вірне і підступне, щире і надумане, красиве, як квітка, і темне, як осіння ніч — але кохання… Дивно переплетуться долі, розлетяться світами, аби на початку ХХІ століття зійтися у рідному селі — і знову летіти вільними птахами…

Володимир Лис – володар численних відзнак конкурсу «Коронація слова», автор «Найкращого роману десятиріччя». 2016 року поповнив перелік творчих нагород титулом «Золотий письменник України». Новий роман стане гідним ідейним продовженням творів «Століття Якова» та «Соло для Соломії».

Гуменюк Н. Танець білої тополі

/Files/images/zima/39272_60957.jpg

Самотню Ніку, яка пам’ятає справжню любов і ласку лише від єдиної людини – няні з дитячого будинку, – доля приведе до білої тополі на горі біля села, яке вона так довго розшукувала. Наче у снах дитинства намріялось дівчині це дерево… Колись посадив цю тополю для своєї коханої Левко, що пережив окупацію, боротьбу в УПА та заслання…

Їхні випробування закінчаться тут, біля білої тополі. Хто вони одне одному, ці люди з різних епох? І чи перетнулися б їхні шляхи, якби не біла тополя на горі, посаджена двома закоханими багато років тому?

Гуменюк Н. Вересові меди

/Files/images/zima/35075_52105.jpg

Україна. Перша світова. Посеред дороги, що веде від волинського села до лісу, подружжя знаходить немовля...
Минули роки. Сільська красуня Богдана Ясницька мріє про театральну сцену. Кинувши все, утікши навіть із власного весілля, талановита дівчина вирушає до першого українського театру на Волині — та назустріч своїй долі...
Попереду — довге й бурхливе ХХ століття, сповнене карколомних подій та історичних зламів. І складне, напружене й яскраве життя сміливої і пристрасної жінки, у якому будуть справжня дружба й людська заздрість, болісні втрати та дивовижні знайдення, перемоги, поразки, таємниці, кохання... І медовий смак щастя.

Приємного читання!!


"Краща книга року Полтавщини -2016 року" у нашій

бібліотеці.

/Files/images/osn/putrya-book-206x300.jpg

Віценя Л.М. Прости за все... Одинадцять сходинок у вічність: Художньо - документальна повість.- Полтава: Дивосвіт, 2016.-Вид. 2 -е переробл. і доповн.-240с.

Це художньо - документальна повість про велику мужність маленької дівчинки, яка боролася з важкою недугою. Лише 11 років життєвого шляху судилося Сашенці Путрі. Однак, навіть за цю коротку земну мить юна полтавка стала сонячним зайчиком, життєдайним промінчиком надії не лише для рідних та знайомих, але й для дітей та дорослих у багатьох країнах світу, які дізналися про неї під час відвідання численних виставок її творів. Часточку своєї світлої і доброї душі вона вклала у кожну із створених 2279 робіт: 46 альбомів з малюнками, шаржами і віршами, чеканку, пірографію, вироби з намистин, пластиліну та м'які іграшки. Дитина щиро любила все, що їй було даровано, палко сприймала усі свої маленькі радощі і по - дорослому розуміла, що треба спішити....

/Files/images/osn/natalya-baklay.jpg

Баклай Н. "Живиця": Поезія.- Лубни: Комунальне видавництво "Лубни".-2016.- 188с.

Усе мине, немов торішній сніг.
Все відболить, як ягоди калини.
Ніщо не вічне — ні печаль, ні сміх,
Ні гріх, ні правда, ні сама людина.
А тільки вічна синя далина —
То сонячно погожа, то мінлива,
А тільки вічна ось оця земля,
Що прадіди назвали Україна.

Увазі читача пропонуються вірші громадянського звучання, написані впродовж останніх десятиліть відомою лубенською поетесою, лауреатом низки літературних премій, членом Національної спілки письменників України Наталею Баклай.


Новинки літератури, які надійшли в січні 2016 року, для довгих зимових вечорів.

Приємного читання

/Files/images/DSCN3970.jpg/Files/images/DSCN3971.jpg/Files/images/DSCN3973.jpg

/Files/images/9789661473156.jpg

Куява Ж. Дерево, що росте в мені: роман / Ж. Куява.- Харків: Книжний Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014.- 224с.

Кожна людина має душевний стрижень, який є основою її особистості. Таке собі живе дерево, яке росте десь у глибині. І це дерево можна виростити й дочекатися плодів... а можна й убити.
Чеслава не одразу зрозуміла, що їй несила жити, зраджуючи себе. Мабуть, для того їй потрібно було знести втрату коханого, зраду та болісну образу...
Але, так чи інакше, щастя чекає на кожного з нас. Треба тільки набратися терпіння.

/Files/images/33939_50218_k.jpg

Д. Корній . Т Владмирова Крила кольору хмар: роман / Д. Корній.- Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015.- 320с.

Ада росла без матері, а батька взагалі не знала. Вона навіть не здогадувалася, що народилася в сім`ї янголів і стала вигнанницею, сірим янголом. Ні добро, ні зло не беруть її на свій бік.
Господар клубу «Темний янгол», в якого дівчина працює, теж виявився не простою людиною. Він наказав Аді забрати душу Ірен, її подруги. Дівчина не може відмовитися. Чи може? Адже чимало людських душ у полоні Господаря і благають про допомогу. Вона може загинути, допомагаючи їм. Але настав час робити вибір.
Що обере Ада — темну чи світлу сторону?

/Files/images/33317_49371_k.jpg

Лис В. Країна гіркої ніжності: роман / В.Лис.- Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015.- 328с.

Три жінки, три нелегкі долі, три шляхи до кохання...
У неї було дивне ім`я і дивовижна доля. Даза, дочка радянського чиновника, у 30-х роках пройде пекло дитбудинку, а після війни опиниться у вирі повстанської боротьби. Її донька Віталія, витончена естетка, покохає кримінального авторитета. Онуці Олесі в наш буремний час теж доведеться боротися за кохання...

/Files/images/img_1353449953_200x2000.gif

Фіалко Н.Зламані жоржини роман / Н Фіалко .- Тернопіль: Навч.книга- Богдан, 2011.- 304 с.

Для широкого загалу читачів Ніна Фіалко пропонує слідуючий свій роман «Зламані жоржини», де оповідає непросту долю вчительки . Карколомний сюжет, несподівані повороти долі головної героїні, заплутані життєві ситуації — саме це вирізняє даний твір з-поміж інших жіночих романів.

/Files/images/cb7862eaf3d129920f4755520029cc19.jpg

Фіалко Н. Небезпечна межа : роман / Н. Фіалко. – Тернопіль : Навч. книга–Богдан, 2010. – 288 с.

У романі Ніни Фіалко йдеться про долю молодих людей, які наполегливо і не завжди вдало шукають місце під сонцем. Трагедія, що спіткала одну з героїнь роману, змушує читача задуматися над таким явищем, як заробітчанство.

Роман пропагує християнську мораль і високодуховні цінності.

/Files/images/088b1dda647a4a014ea3dc346a2f1ddc.jpg

Фіалко Н. Повертайтесь, журавлі, додому : роман / Н. Фіалко. — Тернопіль : Навч. книга–Богдан, 2011. — 240 с.

Так назвала свій роман Ніна Фіалко. Уже з самої назви зрозуміло, що темою розповіді буде одна з найболючіших для Західної України – закордонне заробітчанство. Родина Приходько вважалася забезпеченою та інтелігентною.

В родині склалося так, що дітей виховувала бабуся, а батьки заробляли гроші, яких вистачало на різні забаганки.

Щоб забезпечити себе і дітей, Роман їде на роботу до Польщі, а згодом і Зоряна вирушає в Росію, залишаючи Катрусю та Тараса з бабусею. А що ж далі? Без вас виростають ваші діти. Без вас відходять в інший світ ваші батьки і споряджають їх в останню путь чужі люди.

/Files/images/30685_45472_k.jpg

Корній Д. Щоденник Мавки: роман / Д. Корній .-Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014.- 304с.

Чоловік зрадив Магду і покинув її. Жінка була у відчаї, проте знайшла у собі сили жити далі. Тепер вона успішна і безпощадна до чоловіків... Олексій залишився сам, дружина не хоче бачити його...

Одного разу дві ці одинокі душі зустрілися...

/Files/images/03000000c0_AW1.jpg

Вдовиченко Г. Інші пів'яблука: роман / Г. Вдовиченко.- Харків:Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014.- 250с.

Через п`ять років після подій, що змінили життя чотирьох подруг, чарівне «яблуко Пінзеля» виходить зі сховку та веде товаришок до нових випробувань і пригод. Від маленького села Рукомиша — до Парижа, на виставку робіт видатного майстра. Тим часом за сувеніром, наділеним надзвичайними можливостями, починається полювання...
Хто веде подвійну гру?

/Files/images/228552_1.jpg

Роздобудько І. Пастка для жар – птиці: роман / І.Роздобудько: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015.- 159с.

Віра свідомо зробила так, щоб події дитинства щезли з її пам'яті — сучасна медицина може зробити й не це. Адже там було щось страшне, а вона тільки-но почала жити нормально: отримала цікаву роботу, новий колектив, усіх цих бізнес-леді, які досить гламурні, але, з рештою, її не дратують. Життя начебто налагодилося, але раптом... її колеги починають по черзі помирати. Чому? Хто буде наступний? Невже... вона? Здається, це якось пов'язане з її минулим. Віра вирішує відновити пам'ять... І це виявилося дійсно страшним. Здається, вона потрапила у пастку. Пастку свого дитинства...
Детектив, друге місце на конкурсі "Коронація слова" 2000 року в номінації "роман". Виданий під назвою "Мерці" (Кальварія), пізніше перевиданий під оригінальною назвою (Фоліо, 2007).

/Files/images/24178703.jpg

Іванцова М. Теплі історії про радість і сум: роман / М. Іванцова.- Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015.- 156с.

Філософія авторки збірки – триматися позитиву попри все, рухатися вперед і не озлоблюватися на людей та світ. Кожне оповідання, велике воно чи маленьке, – це цікава історія з життя звичайних людей, а можливо, сучасна версія притчі. З героями не хочеться прощатися, з ними ніби продовжуєш жити, міркуючи, як вчинив би на їхньому місці, шукаєш відповіді на власні питання.
Читачі називають твори Міли Іванцової «терапевтичною прозою», кажуть, що від них на душі стає легшее.

/Files/images/249beb84_4d42_11e4_b1c9_00155d13641d_168307be_4e22_11e4_b1c9_00155d13641d.resize1 (1).jpeg

Медвідь Г. Замкова гора:роман /Г. Медвідь.- Піраміда, 2014.- 292с.

Головний герой книги — людина із загостреним відчуттям справедливості, минуле якого крокує поруч із ним. Неговіркий, романтичний і ревнивий чоловік, вихованець дитячого будинку, володіє невтомною енергією, любов’ю та співчуттям до ближнього. Він крав, пиячив — і все ж знайшов у собі сили повернутися до нормального життя: здобув професію, знайшов кохання, родину. Та не все так гладко на життєвій дорозі лікаря Андрія Марцінковського...

/Files/images/33940_50221_k.jpg

Рогашко А. Осіннє Рондо місячної ночі : роман / Алла Рогашко ; передм. Г. Пагутяк — Харків : Книжовий Клуб «Клуб Сімейного Дозвіл­ля», 2015. — 208 с.

Старовинні вулички чарівного Львова… Кохання, яке переживає цілі століття і знову народжується через багато років… Карколомні збіги, містичні події, морок часу, давні таємниці та забуті трагедії… Щоночі Любка бачить дивні сни, у яких вона кохана – і закохана. Щоночі вони зустрічаються під ліхтарем… І одного разу вона кидає все і вирушає до міста своєї мрії, щоб знайти незнайомця зі снів… Невже це справді її доля? А може, то душі давно померлих закоханих намагаються віднайти одна одну? Врешті кожен здобуває найважливіше. Кохання на роздоріжжі віків. Кохання, непідвладне часові.

/Files/images/images (1).jpg

Шкляр В. Маруся : роман / Василь Шкляр. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. — 320 с.

Тендітна золотоволоса дівчина народилася для щастя. Але бурхливий 1919 рік — один із найдраматичніших в історії України — покликав її до бороть­би за волю Вітчизни. Після загибелі братів, повстанських отаманів, шістнадця­тирічна гімназистка Саша Соколовська стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона — отаман Маруся. На шлику її козацької шапки напис «Смерть ворогам України!». Та навіть у вирі кривавих подій доля дарує їй щире кохання і шанс зберегти життя...

/Files/images/8d0cace5_02db_11e5_a7b6_005056004a1d_88cc0819_0a9c_11e5_a7b6_005056004a1d.resize1.jpeg

Роздобудько І. Ґудзик – 2. Десять років по тому: роман.-К.: Нора – Друк, 2015. - 320с.

В цій книжці - продовження найпопулярнішого роману Ірен Роздобудько «Ґудзик».

Колись він втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву... Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому...

Увага! Книги про події, які вже стали історією.

/Files/images/019_Muharskyi_Maidan_01.jpg

Мухарський А. Майдан Я еволюція духу: роман / А.Мухарський.- К: Наш Формат, 2014.-312с.

Видання розраховане на коло читачів, яким цікава контраверсійна точка зору на українську історію, політику і культуру. Великий повно кольоровий альманах і книга – це калейдоскоп, в якому зібрані відверті й критичні погляди на Українську революцію 2013-14 рр., емоції без купюр і деталі, що залишились за кадром медіа. Це все є частиною масштабного мистецько-культурологічного проекту, до якого також входить однойменний документальний фільм, присвячений подвигам рядових бійців, волонтерів, медиків і громадських активістів Майдану. Публічні інтелектуали, громадські діячі, філософи, історики, письменники, художники, герої й очевидці революційних днів української історії в щоденниках, есе й ексклюзивних інтерв’ю розповіли про темний і світлий бік Майдану, версії причин і наслідків, «білих плям» і таємничих збігів у подіях листопада-лютого 2014 року. Видавництво «Наш Формат» вже не вперше видає такий широкомасштабний і суспільно важливий для країни проект. Це видання створене для великої аудиторії і на те, що кожен з нас змінює картину світу, світлину, книгу, яку він бачить

/Files/images/NEBESNA_ukr_1.jpg

Рудневич М. Я з небесної сотні: роман / М. Рудневич.- К: А-БА-БА-ГА-ЛА-Ма-Га, 2014.-182с.

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва.
Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли...

/Files/images/Korniy.jpg

Дара Корній «Зворотний бік темряви»

Дара Корній наступає… наступає по усіх напрямках читацької цікавості.Так її фентезійно-романтичні історії про Мальву отримали своє продовження у книзі «Зворотний бік Темряви». Для тих молодих людей, які впевнені, що оточуючий світ не “плаский”, а багатовимірний, у цій книзі знайдуться відповіді на безліч запитань. Але постане ще більше нових питань, серед яких головне – “обери, на чиєму ти боці?”

Шановні користувачі! Просимо звернути увагу на нові книги!

Книги осіннього настрою надійшли до бібліотеки в жовтні. Приємного читання.


/Files/images/cover-Sekunda22.jpg

Олексій Геращенко. Лише секунда. Роман. — Львів: Кальварія, 2015

Це — роман про вибір, про самотність людини у великому місті, про переоцінку цінностей, про тонку межу між любов’ю та відразою, життям та смертю.

У чужій квартирі Андрій випадково знаходить щоденник, у якому описане… його життя. Що станеться, якщо раптом ти знайдеш щоденник, в якому описані життя й думки, схожі на твої як дві краплі? Це насправді твій щоденник і твоє власне життя? Те, що ти сам обрав, чи лише прожив за намальованим наперед сценарієм?

Андрій шукає відповіді на запитання, які він колись залишив на майбутнє. І вони нібито вже й забулися, загубилися, проте раптом випурхнули з глибин пам’яті, і вже не можна робити вигляд, що їх немає. Ти робиш вибір сам — щодня, щохвилини, щосекунди.
Павутиння думок, переживань і спогадів. І в якийсь момент все стає зрозумілим. Бо вибір є завжди. Свобода волі, що здатна перетворювати світ навколо нас. Момент життя, в якому доводиться зробити найважливіший вибір.
Сучасній українській літературі бракує інтриги та незвичних точок зору. Книга «Лише секунда» — яскрава спроба виправити цю ситуацію. Спочатку ви просто слідкуєте за думками головного героя, що опинився у край незвичних подіях, а потім починаєте сильніше за нього шукати відповідь. Чи вдасться?..
/Files/images/zholdak-b-o-yabluka-z-rayskogo-sadu_84ff3d252a49e7c_300x300_1.jpg

Жолдак Б.О. Яблука з райського саду. Оповідання і мініповісті / Богдан Жолдак; передм. Віктора Баранова. - К.: "Преса України", 2013. - 336 с.

Книга представника "київської іронічної школи" Богдана Жолдака, безперечно, принесе неабияке задоволення шанувальникам прози, котра показує життя таким, яке воно є, в якій людська сутність оголена - без "бантиків", "квіточок" і "стразів", покликаних створити ілюзію краси і відволікти від недоліків як форм, так і змісту. Це література, що цілковито вписується у процес енантіодромії, демонструючи "зустріч з тінню" - з іншим, протилежним боком існування як суспільства, так і людини. Автор смакує словом, грається ним, за допомогою синтезу, застосування метатези, каламбуру, інших стилістичних прийомів створює форми, в які вміщує алюзію, своє ставлення до певних події, явища, увиразнює комічність і парадоксальність контексту. Наприклад, "Лабораторні упослідження інтернаціонального сексу, сексотези", "Інформагія", "Лібідиме озеро", "Тобі ор нот мені", "Совратники вождів". Питанню мови у текстах Богдана Жолдака особливу увагу приділив автор передмови до видання Віктор Баранов: "Про мовно-психологічну структуру від Б. Жолдака, прозове мислення його, мову можна писати дисертації як про новоявлений феномен, "запатентований" у світі слова, де вже, здається, відкриття важко здійснити [...]. Слово, фраза у Жолдака - то не називання предмета або дії, не інформаційний акт, а щось набагато глибше, вагоміше, суттєвіше; то чергова порція психологічного завантаження, імпульс до розгортання думки чи картини, подразнення читачевої уваги аномальними синтаксичними конструкціями та сполукою слів, часто далеких одне від одного семантично, а відтак практично непоєднуваних". Текстам книги "Яблука з райського саду" властива сконденсованість, певна пружинність, сюжетний динамізм, яскравість діалогів. Тут немає жодного зайвого слова, усе працює на результат, починаючи від заголовка і визначення жанру. Помітно, що саме жанровій специфіці своїх творів Богдан Жолдак приділяє чималу увагу, що свідчить (власне, як і назви творів) про його гру, діалог з читачем. У книзі представлено розмаїття авторських жанрових різновидів: міні-повість, повість-міні-апокриф, апокриф-мініповість, апокриф, кліповідання.
Помилкою буде, беручи книгу "Яблука з райського саду" до рук, сподіватися на легке чтиво і розвагу. Проза Богдана Жолдака, насамперед, інтелектуальна, з правдивою психологічною виписаністю образів персонажів і ситуацій. Можна сказати, що це своєрідний психотеатр і антикітч.


Олександр Денисенко. Душа ріки

Cашко Самусенко плив по Росі вже третій день. У полудень його роздуте в жовтяно-синій пухир лице обпікало нещадне сонце. Пухир розростався, тіло розкладалось і ще більше просякало річковими запахами. Ріка потроху перетравлювала його.
Але Сашкові було байдуже. Він полюбив сонце за те, що воно гріло його вже ріденький мозок, і в голові, як у казанку, закипали образи і милі теплі спогади. Цієї миті Сашків дух гуляв землею і стояв у рідних за спиною.
Ніч холодила його, і пухир вщухав. Гострий, як жало, місяць розтинав мозок і випускав усе, що накипіло, в холодну безконечність. Милі спогади перетворювались на гній, а ніжні образи - на теплий мул ріки.
Та Сашків дух не корився цьому. Йому замало було бути іне .....


/Files/images/35073_52103_k.jpg

В.Лис. Камінь посеред саду

Жив собі звичайний чоловік, до міри успішний, до міри щасливий... Але в житті, мабуть, кожного настає мить, коли розумієш, що все летить шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявляється марнотою — робота, родина, кохання... Та годі — чи кохав ти взагалі по-справжньому?! Що це? Криза середнього віку? Поклик власної душі, яку ти давно занедбав?
У житті Андрія Трояна настав саме такий момент. Коли треба вирішити, хто ти, де ти й куди йдеш... Можна довго заплющувати очі та робити вигляд, ніби нічого особливого не відбувається. А можна нарешті наважитися й підняти таємничий камінь із саду своєї душі.
Чи вийде це в Андрія? А у вас?..


/Files/images/dokievskaya_rus_200.jpg

О. Бузина Докиевская Русь

Русь — это земля Одина — бога древних скандинавов, потомками которого считали себя Рюриковичи. Несмотря на это, автор книги не стоит на позициях норманизма, как и не считает себя антинорманистом. Русь, по мнению Олеся Бузины, — это результат смешения славян, угрофиннов и тюрков, где скандинавам, давшим название новому государству, принадлежит роль волшебной закваски.


/Files/images/31851_47148_k.jpg

І Роздобудько. Подвійна гра у чотири руки

Ретро-детектив із закрученим сюжетом!
Київ початку ХХ століття... Для невгамовної генеральської дочки Мусі Гурчик немає нічого більш захопливого, ніж розслідування нової таємничої справи!
Викрадені важливі документи — креслення нової моделі військового літака. Інженер-розробник поплатився за них життям... Факти й детективна інтуїція підказують юній вивідачці, що злодія треба шукати на палубі розкішного пароплава «Цариця Дніпра». Небезпечно? Аякже!
Але наша панночка вже вирушила в карколомний круїз — вона мусить викрити злочинця будь-що! У перший день подорожі скоєно нове вбивство, і тепер остаточно зрозуміло, що вбивця поруч...


/Files/images/196180_1.jpg

Наталка СНЯДАНКО. Колекція пристрастей


Повість Наталки Сняданко “Колекція пристрастей” без сумніву лише з великою натяжкою можна віднести до так званої “жіночої еротичної прози”, хоча вона, повість, має всі ознаки бестселера, яким свого часу стали “Польові дослідження українського сексу”. Однак характер цієї прози можна охарактеризувати радше як анти-Забужко. Це стосується як стилістики та засобів вираження, так і, — умовно кажучи, — “соціально-психологічного” портрету протагоніста (чи то пак — протагоністки). Можна говорити також про особливості природи комплексів, сублімація яких призвела до появи обидвох творів, про зміни у хронографії , але найважніше мабуть — полярність .....
/Files/images/Гімн_демократичної_молоді.jpg

С. Жадан. Гімн демократичної молоді

«Гімн демократичної молоді» — книга українського письменника Сергія Жадана, що вийшла в 2006 році у видавництві «Фоліо». Згідно з рейтингом німецької телерадіокомпанії SWR, в 2009 році німецький переклад збірки «Гімн демократичної молоді» Сергія Жадана посів перше місце серед рекомендованих іншомовних книжок, у якому роман Льва Толстого «Анна Кареніна» був на сьомому місці [


«Гімн демократичної молоді» — шість ліричних історій про роз­виток середнього бізнесу в умовах формування відкритого суспільства. Сюжет книги поєднує в собі ліричну оповідь із фаховими публіцистичними розвідками, присвяченими легалізації тіньового сектору економіки. Все, що ви хотіли знати про дружбу і вірність менеджерів середньої ланки, але не знали в кого спитатись.

/Files/images/1.jpg

Л. Дашвар. На запах м”яса

Що змусило молоду дівчину з великого міста втекти до глухого села й оселитися в занедбаній хатині, а хазяйновитого та заможного майстра на всі штуки перетворило на алкоголіка, який працює за пляшку? Вони стануть одне для одного справжнім еліксиром, що подарує зцілення та забуття. Але чи зможуть вони притлумити той потяг до «м’яса», що йде з самого низу людської натури?
/Files/images/50-ottenkov.jpgЭл. Джеймс. Пятдесят оттенков серого

Книга повествует удивительную историю Анастейши Стил - обычной студентки, которая живет совместно со своей лучшей подругой-сокурсницей Кейт. За две недели до выпускного, заболевшая Кейт просит свою подругу взять интервью у молодого красавца Крисиана Грея. Анастейша соглашается, но, в конце концов, интервью проходит не совсем успешно. Анастейша не надеется встретить миллионера опять, но, к ее удивлению, их встреча происходит в хозяйственном магазине, где работает Кейт. Отношение Кейт и Кристиана развиваются, и, с течением времени, Анастейша узнает о скрытых интимных увлечениях Кристиана.


Вийшла книжка Надії Савченко


10 вересня на Міжнародному книжковому ярмарку «Форум видавців у Львові», що тривав з 9 по 13 вересня, видавництво «Юстініан» презентувало книгу відомої української льотчиці Надії Савченко. Видання має назву «Сильне ім’я Надія». Екземпляри сигнального накладу, який за попередньою інформацією мав скласти 10 000 одиниць, на своїй сторінці у Facebook продемонструвала Віра Савченко, сестра політично-полоненої. Пише Сultprostir.

За її ж словами, «натхненником» у створенні книги для Надії Савченко був російський правозахисник, адвокат льотчиці – Ілля Новіков. «Сильне ім’я Надія» готувала до друку Віра Савченко, їй же належить авторство ілюстрацій до кожного розділу. Книга складається з роздумів і спогадів Надії Савченко, які вона записувала під час голодування. За зізнаннями льотчиці, її творчість має на меті й спростування пліток, які заполонили інформаційний простір.

В презентації книги візьмуть участь Віра Савченко, Президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, письменник та публіцист Костянтин Матвієнко.


Шановні коритувачі! Для любителів легких романів, до бібліотеки надійшли нові книги із серії "Леді любовного роману"

/Files/images/IMG_2015_10_16_111000.jpgШановні користувачі! Просимо звернути увагу на нові книги!

/Files/images/DSCN3764.jpg

1. Хало О. Рідна мова над усе: правопис у віршах / Ольга Хало.- ТОВ Вид. "Миргород",-2015.- 66с. Книга є навчальним посібником з української орфографії і адресована вчителям, учням і всім бажаючим оволодіти навиками грамотного письма.


2. Пономаренко Л. Синє яблуко для Ілонки/ Любов Пономаренко .- Львів: "ПІРАМІДА", 2011.- 195с. Любов Пономаренко — одна із яскравих і самобутніх українських письменниць, неперевершений майстер неоімпресіоністської новели. Її проза — це проза вразливого і зрячого серця, проза яскрава, густа, образна, лаконічна і вишукана за формою. На кращих новелах Любові Пономаренко лежить і світиться виразна й переконлива ознака талановитості авторки, її своєрідного світобачення і світосприймання. Це синє диво української новелістики.

/Files/images/DSCN3759.jpg


3. Пономаренко Л. Ніч у кав'ярні самотніх душ/ Любов Пономаренко.- Миколаїв, 2004.- 254с. Проза Любові Пономаренко настільки густа, образна, лаконічна і вишукана за формою, що її хочеться назвати саме "сучасною"

/Files/images/DSCN3760.jpg


4. Розповіді про себе та думи Архипа Никоненка в записах Пантелеймона Куліша.- Оржиця,2015.- 64с. До книги вміщено розповіді про себе та думи оржицького кобзаря Архипа Никоненка (?-1856) в записах Пантелеймона Куліша, що були надруковані ним у першому томі праці "Записки Южной Руси"(1856). Видання розраховане на широке коло читачів, які цікавляться уснопоетичною спадщеною Полтавщини.

/Files/images/DSCN3758.jpg


5. Туристичний потенціал Полтавщини.- Полтава, 2014.- 80с. Буклет запрошує у незабутню мандрівку по найвіддаленіших історичних та туристично - рекреаційних місцях Полтавщини.

/Files/images/DSCN3757.jpg


6. Панімаш П. Добро і зло/ Петро Панімаш.- Черкаси:видавець Ю.Чабаненко,2013.- 172с. У збірці "Добро і зло" вміщено твори різної тематики, розказано всю багатогранність життя, описано горе й радість простих українців. Автор дає цінні поради, як вийти з непростих життєвих ситуацій.


/Files/images/DSCN3756.jpg


7. Степаненко М.І. Літературна Полтавщина: довідник / М.І. Степаненко.-Полтава:ПП Шевченко Р.В. ,2015.- 668с. До енциклопедичного довідника увійшли об'єднані в тематичні групи статті, які висвітлюють найважливіші етапи розвитку літературної думки на Полтавщині.Бібліографічний покажчик "Великий полтавець Іван Петрович Котляревський"
/Files/images/02.jpgВеликий полтавець Іван Петрович Котляревський : бібліографічний покажчик / уклад.: Войцехівська О.М., Дідусенко Г.А., Захарченко С.М. та ін.; ПОУНБ ім. І.П. Котляревського.- Полтава: ТОВ "АСЬІ", 2015.-123с.


Покажчик присвячений видатному полтавцю, основоположнику нової української мови Івану Петровичу Котляревському.
Видання буде корисним науковцям, учителям, бібліотекарям, краєзнавцям, студентам, а також усім, хто цікавиться творчістю І.П. Котляревського.
/Files/images/clip_image001.jpg
Гомон В. Оптимізм осені .- Полтава: ТОВ "АСМІ", 2015.-199с.

Чи є щось вартіше, ніж поезія, яка народжується не з примусу, а сама собою? Чи є щось цінніше, ніж зізнання людини, зробленні не комусь і не для когось, а для себе і своєї душі? Володимир Олексійович Гомон ішов до цієї збірки довго. Він працював звичайним учитилем і одночасно був поетом. Не для когось, не задля слави, а так, для душі. В книзі три розділи: "З ліричного зошита", "Пісенне перевесло" та "Зі сміхом по життю", розрахована на широке коло читачів.
/Files/images/завантаження.jpg
Енциклопедія сучасної України [Текст]: том 14.- К.: ТОВ "НВП Поліграфсервіс", 2014. - 766с.
Анотація. Енциклопедія Сучасної України - перше багато-томне видання про Україну у всіх вимірах від початку 20 століття до сьогодення. Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, персоналіях. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті. у 14 томі подано 3136 статей, 2701 чорно-біла та 336 кольорових ілюстрацій, 14 карт.
/Files/images/завантаження.jpg

Енциклопедія сучасної України [Текст]: том 15.- К.: ТОВ "НВП Поліграфсервіс", 2014. - 710с.

Анотація. Енциклопедія Сучасної України - перше багато-томне видання про Україну у всіх вимірах від початку 20 століття до сьогодення. Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, персоналіях. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті. У 15 томі подано 3177 статей, 2687 чорно-біла та 374 кольорових ілюстрацій, 20 карт.
/Files/images/Рисунок7.jpg

ПАНТЮК, СЕРГІЙ. ВІЙНА І МИ : РОМАН / СЕРГІЙ ПАНТЮК. - К.: ЯРОСЛАВІВ ВАЛ, 16 2012. - 168 С. : ІЛ. - (СЕРІЯ «ЧЕРВОНЕ ТА ЧОРНЕ»)

"Війна і ми" Сергія Пантюка — це роман-сповідь. Це плетиво спогадів, відчаю і перемог. Війна справді живе в кожному з нас. Просто ми в цьому не хочемо зізнатися собі. Вся історія людства зіткана з воєн. І всі вони неодмінно на благо комусь. Тому невидимому, що перебирає мотузками, граючи у свій, тільки йому зрозу­мілий, ляльковий театр.
/Files/images/taras_shevchenko.jpg

"Гран-прі"обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини» за 2014 рік отримало видання «Тарас Шевченко іПолтавщина», автори-упрорядники О. А. Білоусько, Т. П. Пустовіт. – Полтава: ТОВ «АСМІ», 2014. Співвидавці: Полтавська обласна державна адміністрація, Полтавська обласна рада, Державний архів Полтавської області, Центр по дослідженню історії Полтавщини, Полтавський краєзнавчий музей.

/Files/images/Рисунок5.jpg

ПОДРИГА ВОЛОДИМИР. ПИСЬМЕННИКИ У ЗВ’ЯЗКАХ З ОРЖИЧЧИНОЮ: МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ЛІТЕРАТУРНО-КРАЄЗНАВЧОГО НАРИСУ. - ОРЖИЦЯ: ТМ “ОРЖИЦЬ- КИЙ ОКСАМИТ”, 2014. — 104 С.

У КНИЗІ ВМІЩЕНО СТАТТІ ДОВІДКИ ПРО ПИСЬМЕННИКІВ, ЯКІ ДЕЯКИЙ ЧАС ПРОЖИВАЛИ, ПРАЦЮВАЛИ, ВІДПОЧИВАЛИ НА ОРЖИЧЧИНІ. ВИДАННЯ РОЗРАХОВАНЕ НА ШИРОКЕ КОЛО ЧИТАЧІВ, КОТРІ ЦІКАВЛЯТЬСЯ РОЗВИТКОМ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ ПОЛТАВЩИНИ. МАТЕРІАЛИ МОЖУТЬ СТАТИ ПОСІБНИ­КОМ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ РІДНОГО КРАЮ В ОСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ.
/Files/images/Poezija 1.jpg

Думи Архипа Никоненка в записках Пантелеймона Куліша.- Оржиця, 2015.-60с.


До книги вміщено думи Оржицького кобзаря та лірника Архипа Никоненка (?-1855) в записках П.Куліша, що були надруковані ним у першому томі монументальної праці "Записки о Южной Руси" (1856). Видання розраховане на широке коло читачів, які цікавляться уснопоетичною спадщиною Полтавщини. Воно може стати посібником для вивчення фольклору в освітніх навчальних закладах.
Кiлькiсть переглядiв: 918

Коментарi