День Гідності і Свободи

2017-11-21

/Files/images/knigi/3___828_650x410.jpg

В Україні сьогодні, 21 листопада 2017 року, відзначають День Гідності і Свободи. Свято приурочене до річниці двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року. Пам'ятний день є наступником іншого свята - Дня Свободи, який із 2005 по 2011 рік відзначався 22 листопада на честь Помаранчевої революції. Зазначимо, що святкування Дня Свободи було скасовано указом Віктора Януковича. Указ про святкування Дня Гідності і Свободи був підписаний президентом України Петром Порошенком 13 листопада 2014 року. Згідно з указом, свято встановлено "з метою затвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної поваги патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року - лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору..." День гідності і свободи: історія свята 21 листопада 2013 року в Києві на Майдані Незалежності розпочалась масштабна акція протесту у відповідь на припинення урядом Миколи Азарова підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. До акції протесту приєдналися активісти в інших містах. У ніч на 30 листопада 2013 року бійці спецпідрозділу "Беркут" почали силовий розгін протестуючих на Майдані. В результаті розгону були травмовані 84 активісти, у тому числі 17 студентів. Після цього протести набули масового характеру.

Протести і сутички між силовиками та активістами тривали до лютого 2014 року. Після масового розстрілу беззбройних людей в центрі столиці тодішній президент Віктор Янукович втік у Росію. За офіційними даними, в ході Революції гідності загинули 106 осіб, більше 2 тисяч отримали поранення.

Пропонуємо книги по даній темі.

/Files/images/019_Muharskyi_Maidan_01.jpg

Мухарський А. Майдан Я еволюція духу: роман / А.Мухарський.- К: Наш Формат, 2014.-312с.

Видання розраховане на коло читачів, яким цікава контраверсійна точка зору на українську історію, політику і культуру. Великий повно кольоровий альманах і книга – це калейдоскоп, в якому зібрані відверті й критичні погляди на Українську революцію 2013-14 рр., емоції без купюр і деталі, що залишились за кадром медіа. Це все є частиною масштабного мистецько-культурологічного проекту, до якого також входить однойменний документальний фільм, присвячений подвигам рядових бійців, волонтерів, медиків і громадських активістів Майдану. Публічні інтелектуали, громадські діячі, філософи, історики, письменники, художники, герої й очевидці революційних днів української історії в щоденниках, есе й ексклюзивних інтерв’ю розповіли про темний і світлий бік Майдану, версії причин і наслідків, «білих плям» і таємничих збігів у подіях листопада-лютого 2014 року. Видавництво «Наш Формат» вже не вперше видає такий широкомасштабний і суспільно важливий для країни проект. Це видання створене для великої аудиторії і на те, що кожен з нас змінює картину світу, світлину, книгу, яку він бачить.

/Files/images/NEBESNA_ukr_1.jpg

Рудневич М. Я з небесної сотні: роман / М. Рудневич.- К: А-БА-БА-ГА-ЛА-Ма-Га, 2014.-182с.

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва.
Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли...

Кiлькiсть переглядiв: 427

Коментарi