2 лютого - Всесвітній день водно - болотних угідь

2021-02-02

/Files/images/dara/2-лютого.png

/Files/images/dara/DSCN0764.JPG

/Files/images/dara/DSCN0764.JPG

Щорічно 2 лютого людство відзначає Всесвітній день водно-болотних угідь. Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, що в Ірані) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Україна поновила своє членство в конвенції в 1996 році та входить у число 169 країн-Договірних Сторін Конвенції.

Доведено, що водно-болотні угіддя відіграють значну роль у зменшенні впливу таких екстремальних погодних явищ як повені та посухи. Водно-болотні угіддя діють як природні водосховища – акумулюючи і зберігаючи дощові та талі води, вони запобігають повеням. Протягом посушливих періодів водно-болотні угіддя «віддають воду» і затримують початок посухи.

Спостереження останніх десятиліть вказують на зростання кількості стихійних лих, більшість з яких пов’язані зі змінами клімату та погодними явищами. Відповідно до даних ООН, приблизно 90% усіх стихійних лих пов’язані з водою. Міжнародні експерти передбачають зростання кількості небезпечних стихійних явищ у зв’язку зі змінами клімату.

Проте, переважна більшість людей не знають про корисні властивості водно-болотних угідь. Зазвичай люди бачать лише заболочену місцевість, яку бажано трансформувати у щось «корисне», осушити, засадити лісом, добувати торф чи перетворити болота на поля. Вчені підрахували, що з 1990 року 64% водно-болотних угідь зникли через діяльність людини.

В нашій бібліотеці влаштовано фото - виставку «Водно – болотні угіддя для стійкого водопостачання». Матеріали надано національним природним парком «Нижньосульський»

Козина С. - бібліограф

Кiлькiсть переглядiв: 48

Коментарi